آزمایش کامل ادرار

آزمایش کامل ادرار

برای انجام آزمایش کامل ادرار بهترین نمونه ادرار اول صبح است. منظور از ادرار اول صبح نمونه ای است که صبح بلافاصله بعد از برخاستن از خواب گرفته می شود و ارتباطی با ناشتا بودن یا نبودن ندارد. نمونه ادرار ابتدای صبح غلیظ ترین نمونه ی ادرار است و مشکلات  و اختلالات دستگاه ادراری را بهتر نشان می دهد. چنانچه سلول های چرکی و خون و یا بلورهای مربوط به سنگ های کلیوی و سایر مواد جامد حل شده در ادرار وجود داشته باشند در این نمونه بهتر و دقیق تر نشان داده می شوند.

آزمایش کامل ادرار شامل بررسی فیزیکی و شیمیائی و میکروسکپی است. در آزمایش فیزیکی رنگ و منظره و وزن مخصوص ادرار بررسی می شود. در آزمایش شیمیائی میزان اسیدیته ی ادرار، وجود قند، پروتئین، مواد کتونی، بیلیروبین، اوروبیلینوژن، نیتریت، و در آزمایش میکروسکپی سلول های چرکی، خون و سلولهای پوششی دستگاه ادراری، بلورهای شیمیائی مربوط به سنگهای ادراری، انگل های دستگاه ادراری، باکتری و قارچ، سیلندرهای ادراری بررسی می شوند.


درباره آزمایشگاه

آزمایشگاه تشخیص طبی ظریفی با بیش از 50 سال سابقه، دارای بخشهای عمومی و تخصصی می باشد. این آزمایشگاه بعنوان یکی از آزمایشگاههای رفرانس برای تشخیص بیماری های عفونی ریوی بویژه سل شناخته شده است.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به آزمایشگاه تشخیص طبی ظریفی می باشد.
طراحی و اجرا توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار